Czy Łęczna dostanie pieniądze z nowego rozdania Polskiego Ładu?

Mam fantastyczną wiadomość dla Naszych mieszkańców. W miniony poniedziałek otrzymaliśmy promesę w wysokości ponad 15 mln zł na realizację dwóch kluczowych inwestycji. Pierwszy projekt zakłada wybudowanie oraz modernizację aż 16 dróg w Łęcznej. Zadowoleni będą mieszkańcy osiedla Słonecznego, Niepodległości oraz Starego Miasta. Drugi ogromny projekt to budowa nowego przedszkola na osiedlu Bobrowniki. Będzie to inwestycja budowana od podstaw w okolicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Napisaliśmy bardzo dobre projekty i skutecznie pozyskaliśmy zewnętrzne środki.

A co z Rynkiem II? Będzie betonoza?

Projekt rewitalizacji był szeroko konsultowany z mieszkańcami oraz został zaakceptowany przez konsekratora zabytków wiele lat temu. To właściwie na jego wskazanie Rynek II miał zostać przywrócony do swojej pierwotnej formy i być „płaski”. Jednak dzięki naszym staraniom w ostatnim etapie rewitalizacji zostanie posadzonych ponad 240 drzew. Zostaną one rozlokowane w południowej części Rynku, wokół placu oraz przy ulicach Starego Miasta. W ramach prac pod kładką powstanie skwer również z nową zielenią.

Boi się Pan referendum?

Wierzę w rozsądek mieszkańców Naszej gminy. Większość społeczeństwa docenia jak dużo inwestycji powstaje oraz jak skutecznie pozyskiwane są na ten cel środki zewnętrzne. Trwa rewitalizacja Starego Miasta, budowa nowych dróg w centrum miasta oraz modernizacja wiejskich. Wniosek o referendum na kilkanaście miesięcy przed powszechnymi wyborami to jedynie zagrywka polityczna, która ma na celu wypromować jej inicjatorów.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876