Po kilku podejściach do podwyżki opłat śmieciowych, forsowanych przez ratusz, radni podczas czwartkowej sesji zdecydowali o podwyżce cen za odbiór i zagospodarowanie odpadów w gminie Łęczna.

Cena za odbiór śmieci segregowanych wzrosła w Łęcznej z dotychczasowych 17 zł do 20 zł od osoby. Natomiast osoby deklarujące, że śmieci nie zbierają w sposób selektywny, zapłacą 40 zł od osoby.

Aktualna stawka dalej nie wystarczy na pokrycie kosztów działania systemu, dlatego radni zdecydowali, że różnica opłacona zostanie z innych dochodów gminy Łęczna.

Za podwyżką śmieciowych opłat głosowało 11 radnych: Florek Marzena, Łuczyński Jarosław, Matczuk Krzysztof, Pasieczny Antoni, Pelica Grzegorz, Sawicki Łukasz, Susz Adam, Syta Teodozja, Szychta-Zagwodzka Danuta, Targoński Michał, Wojciechowski Marek

Przeciw było 8 radnych: Czajkowski Michał, Dudek Tomasz, Fijałkowski Mariusz, Kotuła Piotr, Mazurkiewicz Halina, Skibiński Jan, Winiarski Piotr, Zawisza-Klimkiewicz Iga.

Wstrzymał się Łagodziński Zbigniew.

Łęczna 07 maja 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876