Na koszt i wniosek gminy Puchaczów w Brzezinach na trasie DK82 stanął 31. fotoradar w naszym województwie. Po fazie testów, 5 stycznia, został włączony i zbiera już kasę za przekroczenia prędkości.

Fotoradar został postawiony przy DK82, przy ruchliwej zwłaszcza w sezonie wakacyjnym drodze z Lublina do Włodawy. Podróżujący nad jezioro Białe urlopowicze, muszą w tym roku bardziej kontrolować swoją prędkość. Od 29 grudnia do 5 stycznia urządzenie w Brzezinach było fazie testów. Teraz już zostało włączone do sieci Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Fotoradar w Brzezinach został do gminy Puchaczów przeniesiony z Trojanowa, gdzie dawnej przebiegała DK17, którą teraz zastąpiła droga S-17. Koszty przeniesienia pokryła gmina Puchaczów, która wnioskowała również o jego instalację. Lokalizację urządzenia w Brzezinach poparła Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Oficjalnie fotoradar ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców.

Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości rejestrują wiele przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Tylko w pierwszym półroczu ubiegłego roku 30 fotoradarów zamontowanych w woj. lubelskim zarejestrowało 32 tys. zdarzeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Rekordzista został sfotografowany w Białce (na DK 19), gdzie jechał z prędkością 119 km/h przy ograniczeniu do 60 km/h/.

Swoje żniwa mają też urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. W naszym regionie urządzenie w Łuszczowie zarejestrowało w I półroczu 450 przypadków zbyt szybkiej jazdy, a to za Łęczną w kierunku m.in. Bogdanki wyłapało w obie strony 900 kierowców łamiących przepisy.

 

Łęczna 20 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677