Od minionego piątku, kiedy to policjanci z Łęcznej otrzymali informację o zdewastowanych grobach na cmentarzu parafialnym w Łęcznej, prowadzili intensywną akcję. Skierowano grupę dochodzeniowo – śledczą oraz przewodnika z psem tropiącym. Funkcjonariusze m.in przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli monitoring. Dzisiaj możemy powiedzieć, że z pozytywnym skutkiem. Wczoraj wandal został ustalony i zatrzymany.

Sprawcą uszkodzenia nagrobków na cmentarzu parafialnym okazał się 34 – letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj funkcjonariusze weszli do jego mieszkania gdzie został zatrzymany i przewieziony do komendy. Przyznał się do czynu i tłumaczył tym, że był pijany.

Sprawca dokonał uszkodzenia 2 nagrobków poprzez połamanie płyt i uszkodzenia fundamentu oraz w 23 nagrobkach poprzesuwał płyty. Spowodował straty na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Policjanci przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia, znieważenia miejsca spoczynku i wybryk chuligański. Mężczyzna działał również w warunkach recydywy co oznacza surowszą karę. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 12 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876