Nauczanie zdalne ma wrócić do szkół podstawowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że starsze klasy podstawówki - od IV będą uczestniczyć wyłącznie w zajęciach prowadzonych zdalnie.

19 października na pełny zdalny tryb nauczania przeszli uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci w strefie czerwonej. Z kolei tryb hybrydowy wprowadzono w strefie żółtej.

Dzisiaj, w czwartek 22 października reporter RMF FM ustalił, że wprowadzenie nauczania zdalnego dla klas IV-VIII szkół podstawowych jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem związanym z nowymi obostrzeniami. Zmiany mają prawdopodobnie wejść w życie od poniedziałku. Jeśli taka decyzja została już rzeczywiście podjęta to dziwi zwlekanie rządu z jej ogłoszeniem.

Istnieje pewna niejasność związana ze strefami, ale w przypadku Łęcznej, która jest w strefie czerwonej, raczej pewne jest przejście starszych klas podstawówek na nauczanie zdalne.

Osobiście liczyłem na inne, moim zdaniem lepsze rozwiązanie – na ogłoszenie przerwy w nauce, w miejsce ferii. Na dwa tygodnie przerwałoby to łańcuchy zakażeń i pozwoliło rządowi przygotować wreszcie nowe, bezpieczniejsze zasady prowadzenia nauki w czasie pandemii. Bo przejście po prostu na zdalne nauczanie to nie jest najlepsze rozwiązanie, podobnie jak proste wpuszczenie wszystkich dzieci do szkół, autobusów itp.

     Najnowsze informacje mówią, że decyzje rząd ogłosi jutro. A cała Polska od soboty stanie się czerwoną strefą.

 

Łęczna 22 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876