W poniedziałek, po krótkiej przerwie, na Pasterniku w Łęcznej rusza handel na targowisku. Targowisko zostało zamknięte na skutek rekomendacji Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku objęciem powiatu łęczyńskiego czerwoną strefą zagrożenia koronawirusem.

Od poniedziałku, 12 października, targowisko na ulicy Przemysłowej ponownie otworzy się w Łęcznej. Stało się tak 6 października po telekonferencji Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którego skład wchodzą m.in. przedstawiciele powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Uznano, iż przy zachowaniu zwiększonego reżimu sanitarnego targowisko będzie można otworzyć dla kupców i handlujących.

Pewien wpływ na decyzję miał fakt, że na przykład w Milejowie targowiska w ogóle nie zamknięto. Biorąc jednak pod uwagę, że na tamtejszym targowisku policjanci mieli pełne ręce pracy z upominaniem ludzi nie przestrzegających konieczności noszenia masek na zewnątrz, a niechętni do ich noszenia powoływali się na konstytucję lub brak odpowiednich przepisów wykonawczych, burmistrz postanowił, że na targowisko zostaną skierowani wszyscy strażnicy miejscy. Będą prosić o przestrzeganie zasad bioasekuracji, zasłanianie ust i nosa.

- Dla zapominalskich przygotowano kilkaset darmowych maseczek, które strażnicy wręczą roztargnionym – stwierdził Lech Włodarski, burmistrz Łęcznej.

 

Łęczna 11 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677