Błędy formalne spowodowały odrzucenie przez Urząd Marszałkowski w Lublinie wniosku gminy Łęczna o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych na dachach blisko 500 domów. Ratusz zapowiada odwołanie od decyzji.

Warty około 5 milionów złotych projekt odrzucony został już na etapie oceny formalnej. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego znaleźli błędy we wniosku z gminy Łęczna. Błędy miały dotyczyć analizy finansowej i dokumentacji budowlanej.

- Potwierdzamy, że otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie informację, że złożony projekt dotyczący odnawialnych źródeł energii w gminie Łęczna nie przeszedł oceny formalnej - informuje ratusz. Zgodnie z zawartą umową za przygotowanie wniosku pod względem formalnym odpowiedzialna jest Grupa CDE. Grupa CDE wskazuje, że nie popełniła błędów przy składaniu i uzupełnieniu wniosku. W związku z powyższym złożony zostanie protest od wyników oceny.

Protest jest rozpatrywany przez instytucję organizującą konkurs w terminie nie dłuższym niż 21 dni kalendarzowych licząc od dnia jego otrzymania. O jego rozstrzygnięciu miejscy urzędnicy poinformują opinię publiczną.

Łęczna 12 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876