Dzielnicowi gminy Milejów udaremnili jazdę pijanemu kierowcy, który mając ponad 3 promile w organizmie kierował mitsubishi. Ponieważ auto odmówiło mu posłuszeństwa, zwrócił się o pomoc do jednego z mieszkańców. Świadek widząc, że kierowca jest kompletnie pijany, poinformował o tym fakcie swojego dzielnicowego.

Dzielnicowi patrolujący rejon gminy Milejów otrzymali informację, że prawdopodobnie pijany mężczyzna podjechał mitsubishi pod jedną z posesji i próbuje uruchomić pojazd. Chwiejnym krokiem skierował się po pomoc. Poprosił o „kable”, gdyż jak twierdził rozładował mu się akumulator.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali 40-letniego mieszkańca Parczewa, który próbował odpalić mitsubishi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a ponadto nie posiadał prawa jazdy.

Awaria auta być może zapobiegła tragedii na drodze. Teraz kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Łęczna 16 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677