W Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej policjanci przeprowadzili Powiatowy Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju wzięło udział w sumie 15 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych.

9 maja pod okiem łęczyńskich policjantów odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który był organizowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zmaganiach wzięło udział w sumie 15 drużyn z 8 szkół z terenu powiatu łęczyńskiego. Uczestnicy turnieju musieli podjąć wezwanie na wielu etapach: wykazać się wiedzą teoretyczną sprawdzaną podczas testu wiedzy, pokonać tor sprawnościowy, prawidłowo poruszać się rowerem na „miasteczku ruchu drogowego” oraz wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po zakończeniu zmagań, wśród przedstawicieli szkół podstawowych w grupie wiekowej od 10 do 12 lat na podium znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej Ostrówku. Natomiast wśród uczestników powyżej 13 roku, zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Uczniowie tych szkół będą reprezentowali powiat łęczyński w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni pucharami oraz otrzymali atrakcyjne nagrody o charakterze sportowym.

Łęczna 10 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876