Wczoraj doszło do dwóch kolizji drogowych z udziałem wbiegającego na jezdnię psa. W wyniku tych zdarzeń ucierpiały zwierzęta, a pojazdy zostały uszkodzone. Podróżującym na szczęście nic się nie stało.

Pierwsza kolizja miała miejsce około południa w Stefanowie. Mieszkanka gm. Urszulin kierująca pojazdem marki Audi 80 najechała na psa, który nagle wbiegł przed jadący pojazd. W wyniku zderzenia pojazd został uszkodzony, a zwierzę zostało ranne.

Do drugiego zdarzenia doszło przed północą w Cycowie na ul. Gromadzkiej. Mieszkaniec Chełma poruszający się pojazdem marki Audi B4 chcąc uniknąć zderzenia z wbiegającym na jezdnię z prawej strony psem otarł się lewym bokiem o pojazd marki Mitsubishi Galant jadący z przeciwnego kierunku ruchu. Pomimo próby uniknięcia zderzenia z psem doszło do potrącenia zwierzęcia, które zginęło na miejscu.

W wyniku kolizji ze zwierzęciem często powstają poważne uszkodzenia samochodu, a niekiedy również dochodzi do uszkodzenia ciała kierującego lub pasażerów. Może to być bezpośrednie zderzenie z psem, który niespodziewanie wybiegł na drogę albo taka sytuacja gdy aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem kierujący dokonuje nagłego manewru, traci panowanie nad autem i uderza w przeszkodę lub wpada do rowu.

Są to bardzo niebezpieczne sytuacje dlatego apelujemy do właścicieli czworonogów o zachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za wykroczenie z art. 77 kodeksu wykroczeń właściciel zwierzęcia może zostać ukarany grzywną lub karą nagany.

 

Łęczna 19 czerwca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677