Nasza chora służba zdrowia nie jest w stanie pomóc wielu potrzebującym, ciężko chorym ludziom. Po prawdzie, to praktycznie żaden system opieki zdrowotnej nie jest w stanie tego zrobić. Dlatego na świecie jest takie zapotrzebowanie na akcje charytatywne. Wśród tych potrzebujących jest czteroletnia Maja. Zmaga się z autyzmem, epilepsją i kilkoma innymi ciężkimi chorobami. Każdy z nas może jej pomóc, a wśród form pomocy bardzo ciekawą zaproponowali górnicy z Bogdanki.

Maja ponad rok temu rozpoczęła leczenie biomedyczne. Jest pod opieką jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Badania, suplementy i lekarstwa wiążą się jednak z ogromnymi kosztami, miesięcznie to kilka tysięcy złotych. Dlatego rodzice szukają wszelkich możliwych rozwiązań.

- Jakiś miesiąc temu do naszego związku zgłosiła się Monika Smosarska, mama małej Mai – powiedział nam Bogdan Szmuc, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Bogdance. - Postanowiliśmy jej pomóc. Na zebraniu zarządu podjęliśmy stosowną uchwałę. Na aukcję w sprawie wsparcia Mai wystawiliśmy zjazd do kopalni, na pokład gdzie wydobywany jest węgiel. Odbędzie się to w ramach corocznego „zjazdu na dół rodzin”, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 19 listopada.

Zwycięzca licytacji, wraz z osobą towarzyszącą, doświadczy warunków jakie panują pod ziemią. Zwycięzcy poznają najważniejsze zasady i zwyczaje związane z górnictwem, a przede wszystkim zobaczą na własne oczy imponującą konstrukcję podziemia, w którym ciężka praca trwa 24 godziny na dobę. O bezpieczeństwo gości w kopalni zadbają doświadczeni i wyszkoleni pracownicy dozoru górniczego – można przeczytać na facebookowej grupie „Licytacje na leczenie Mai”. Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu jest ukończone 18 lat, przejście badań lekarskich w dniu zjazdu oraz własna odzież.

Każdy może więc pomóc Mai i zarazem zwiedzić najnowocześniejszą kopalnię węgla kamiennego w Polsce. Wystarczy wygrać licytację na Facebooku na grupie „Licytacje na leczenie Mai”. Licytacja potrwa do 10 listopada. Uwaga!!! Aby uzyskać możliwość licytowania należy posiadać status członka grupy dołączając do niej. Cała wylicytowana kwota trafi jak zwykle na subkonto Mai w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, wspierając koszty leczenia i terapii.

Górnicy z Bogdanki nie poprzestają na zgłoszeniu do licytacji „zjazdu na dół”. Na rzecz Mai prowadzona będzie też zbiórka podczas corocznego balu charytatywnego związkowców w Bogdance. O innych możliwych formach pomocy Mai można przeczytać na wspomnianej facebookowej grupie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876