W chorwackiej miejscowości Karlovac odbył się Puchar Europy w kickboxingu "Karlovac Open". W szranki stanęło prawie 1000 zawodników ze 143 klubów i 27 krajów, zgłoszonych do ponad 1600 startów indywidualnych. W tym gronie znalazło się także dwóch zawodników łęczyńskiej sekcji Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan. Ich łupem padły w Chorwacji trzy medale.

Dwukrotnie na podium stanął Igor Głowienka (kadet starszy do 42 kg). W formule pointfighting wygrał dwa pojedynki z zawodnikami bułgarskimi i dopiero w półfinale uległ Węgrowi, późniejszemu zwycięzcy kategorii, zdobywając ostatecznie brąz. W formule light-contact pokonał Rumuna i Bułgara ulegając w finale zawodnikowi mołdawskiemu i zdobył ostatecznie srebrny krążek.

Paweł Bielecki startując wśród kadetów młodszych -37 kg w pointfighting już w pierwszej walce trafił na faworyta kategorii z Węgier ulegając 3:4. W kick-light po wolnym losie w pierwszej rundzie w świetnym stylu pokonał innego Węgra. W walce o wejście do finału spotkał się z bardzo dobrym reprezentantem Izraela. Wynik wyrównanej, zaciętej walki zmieniał się co chwila, ostatecznie po dwóch rundach dwóch sędziów orzekło remis, trzeci wygraną Izraelczyka, który ostatecznie wygrał przez wskazanie sędziowskie. Paweł Bielecki zdobył więc brąz.

Warto wspomnieć, że we wszystkich przegranych walkach nasi reprezentanci spotkali się z późniejszymi złotymi medalistami. Zawodników do startu przygotowywali trenerzy Piotr Bernat i Bartłomiej Daniel. Kolejnym turniejem w kalendarzu łęczyńskich sportowców będzie turniej Polish Open w taekwon-do, który odbędzie się w marcu w Dzierżoniowie.

Na zdjęciach: Paweł Bielecki i Igor Głowienka po starcie w pointfighting, Paweł Bielecki na 3 miejscu podium, Igor Głowienka na 2 miejscu podium.