W pierwszym meczu nowego sezonu zespół Górnika Łęczna wymęczył punkt w rywalizacji z Gryfem Wejherowo. Końcowy wynik brzmiał 2:2, chociaż już po niespełna pół godzinie gry „górnicy” przegrywali w Wejherowie 0:2.

Do rozgrywek w drugiej lidze zespół przystąpił w zupełnie nowym składzie. Z drużyną pożegnało się aż 15 zawodników, którzy w rozgrywkach Nice I Ligi reprezentowali Górnika Łęczna. Najbardziej bolesną startą było odejście Grzegorza Bonina, który mimo ważnego kontraktu zdecydował się opuścić Łęczną przygnębiony dwoma z rzędu spadkami. Wolał trzecioligowy Motor Lublin.

W wyjściowej jedenastce zielono-czarnych znalazło się tylko pięciu graczy, którzy w zeszłym sezonie występowali w Nice 1 Lidze. Pozostał bramkarz Sergiusz Prusak, obrońca Paweł Sasin, pomocnicy Łukasz Sosnowski i Adrian Łuszkiewicz oraz napastnik Patryk Szysz. Na stanowisko trenera zatrudniono Rafała Wójcika. Do klubu wrócili jego dawni zawodnicy jak Krystian Wójcik, Michał Zuber czy Tomasz Tymosiak. Ponadto zarząd postarał się o wzmocnienia zawodnikami spoza regionu.

W drugiej lidze łęcznianie będą więc typową mieszanką rutyny z młodością. Jaki będzie efekt takiego połączenia? Nikt nie deklaruje awansu i powrotu do zaplecza ekstraklasy. Kibice liczą, że runda jesienna będzie w tym sezonie przynajmniej lepsza od tej sprzed roku.

Po jednym spotkaniu ligowym trudno ocenić szanse drużyny w całym sezonie. Mecz w Wejherowie rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych trenera Rafała Wójcika. już w trzeciej minucie bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył Paweł Burzy. Po straconym golu zielono-czarni ruszyli do ataku, ale nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. Poszczęściło się za to grającym z kontry piłkarzom Gryfa. Za faul w polu karnym przez bramkarza łęcznian sędzia podyktował jedenastkę i w 25 minucie było już 0:2. W 45 minucie za faul na Adrianie Łuszkiewiczu arbiter drugi w tym meczu pokazał na „wapno”. Rzut karny na gola zamienił Szysz i do przerwy zielono-czarni przegrywali 1:2. Po przerwie przeważali „gryfici” ale bramkę w 84 minucie strzałem głową zdobył Paweł Wojciechowski, ustalając wynik meczu na 2:2.

Górnicy grali w składzie: Prusak – Sasin (46 Waleńcik),Rogala, Pajnowski, Zagórski – Szysz, Tymosiak, Łuszkiewicz, Sosnowski (77 Korczakowski), Czogała (29 Dzięgielewski) – Chrzanowski (57 Wojciechowski).