Kolejny piękny, słoneczny i ciepły weekend spowodował, że mieszkańcy naszego regionu częściej ruszyli odkrywać uroki przebywania na łonie natury. Zaroiły się ścieżki rowerowe, wielu po prostu wyszło z dziećmi na wiosenny spacer, niektórzy wybrali się dalej – nad jeziora.

Weekend to jedyny moment w ciągu tygodnia kiedy możemy dokładnie zaplanować czas wolny i bez pośpiechu zrobić coś dla siebie i bliskich. Dobrze jest o tym pomyśleć zawczasu, aby nie skończyło się to tylko na całodniowym leniuchowaniu na kanapie i przed telewizorem. Według badań przeprowadzonych w 2010 roku, na pytanie „jak spędzamy niedzielę?” ponad pięćdziesiąt procent badanych odpowiedziało, że ogląda telewizję oraz biernie spędza czas na fotelu.

Takie spędzanie wolnego czasu na pewno nie pomoże w regeneracji sił po ciężkich dniach pracy. Czas wolny możemy wykorzystać na wiele zdrowych sposobów. Nie musi to zaraz być 30 km na rowerze czy dziesięciokilometrowy bieg. Poświęćmy chociaż trzydzieści minut a jeszcze lepiej godzinę na spacer czy zwykłe wylegiwanie się na słońcu, a dostarczymy naszemu organizmowi sporą porcję tlenu i witaminy D. Dodatkowo, przebywanie na świeżym powietrzu wzmocni pracę naszego serca i mózgu. Trzydzieści minut to tyle ile trwa najkrótszy telewizyjny program, jeśli masz czas obejrzeć jakąś familiadę, to znaczy, że możesz też pójść na spacer.

Zdjęcia znad jezior Piaseczno, Rogóźno (powiat łęczyński) i Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie.

Łęczna 23 kwietnia

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876