W dniach 17-18 marca w Ostródzie odbyła się 25. edycja mistrzostw Polski w taekwondo, organizowanych pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo. W szranki stanęło 368 zawodników z 23 klubów z Polski i Litwy, wśród nich 27-osobowa ekipa Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan z sekcji w Świdniku i Łęcznej.

Mimo osłabionego składu oraz przejścia kilku czołowych zawodników do wyższych kategorii wiekowych, nasi danowcy tradycyjnie już spisali się znakomicie, zapisując na koncie 43 medale (w tym 21 złotych) i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo trójka reprezentantów Dana wywalczyła puchary dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych: Maksymilian Szłapa wśród chłopców w grupie dzieci, Paweł Wilczopolski wśród młodzików i Emilia Szalak wśród juniorek.

Ponadto w przeprowadzonym podczas mistrzostw plebiscycie internetowym ZS PUT również tryumfowali danowcy, i to we wszystkich trzech kategoriach: za najpopularniejszego zawodnika roku uznano Mateusza Budę, zawodniczkę - Małgorzatę Ciesielską, a sędziego - Piotra Żołędzia. Dodatkowym wyróżnieniem była nagroda zarządu ZS PUT „Człowiek Roku 2017” przyznana głównemu szkoleniowcowi LKSW Dan, Piotrowi Bernatowi.

Pełne wyniki medalowe LKSW Dan:

- Paweł Wilczopolski - złoto walki light-contact, złoto kopnięcia szybkościowe, złoto techniki specjalne, najlepszy młodzik mistrzostw

- Mikołaj Frączyk - brąz techniki specjalne

- Maksymilian Szłapa - złoto układy tradycyjne, złoto techniki specjalne, złoto walki soft-stick, brąz techniki szybkościowe, najlepszy zawodnik mistrzostw w kategorii dzieci

- Maria Skiba - złoto układy formalne, brąz techniki szybkościowe, brąz walki soft-stick

- Jan Hawrysz - złoto ukłądy tradycyjne, srebro techniki szybkościowe, srebro techniki specjalne

- Jakub Trześniak - złoto walki semi-contact

- Piotr Woźniak - złoto walki semi-contact, srebro techniki specjalne

- Jakub Wojciechowski - brąz układy tradycyjne

- Tomasz Gumienniak - złoto układy tradycyjne

- Kinga Matysiak - złoto układy tradycyjne

- Daniel Cur - złoto walki light-contact, srebro układy tradycyjne, brąz walki semi-contact, brąz układy dowolne

- Emilia Szalak - złoto walki semi-contact, złoto walki light-contact, najlepsza juniorka mistrzostw

- Małgorzata Ciesielska - złoto układy tradycyjne, złoto układy dowolne, srebro walki semi-contact

- Maja Woźniak - brąz walki semi-contact

- Oliwia Frączyk - złoto walki light-contact, brąz walki semi-contact, brąz układy tradycyjne

- Michał Markowski - złoto układy tradycyjne, srebro walki semi-contact

- Albert Podstawka - złoto układy tradycyjne

- Kacper Lekan - srebro układy tradycyjne, srebro walki semi-contact

- Daniel Marciszkiewicz - brąz układy tradycyjne, brąz walki semi-contact

- Kacper Guz - brąz walki light-contact

- Mateusz Buda - srebro walki semi-contact

- Paweł Zdun - złoto walki light-contact

Zawodników przygotowywał do startu zespół trenerski w składzie: Piotr Bernat, Bartłomiej Daniel, Łukasz Staiński, Piotr Żołędź i Jacek Cur.

Na zdjęciu: na najwyższym stopniu podium Kuba Trześniak, zwycięzca w konkurencji walk.

P. Bernat

Łęczna 20 marca

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876