W dniach 24-25 lutego 2018 w Wołominie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Tang Soo Do. W szranki stanęło 341 zawodników z 29 klubów (w tym z Białorusi). Dla zawodników z powiatu łęczyńskiego był to pierwszy oficjalny start w barwach Akademii Sztuk Walki Go-Fight prowadzonej przez trenera Dawida Szewczyka.

Młodzi sportowcy mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencjach technicznych (kopnięcia dosiężne i rozbicia desek), układach formalnych i w walkach touch-contakt. 17- osobowy skład z sekcji Łęczna i 5- osobowy z sekcji Świdnik zaliczył udany start i debiut.

Rozbicia desek były dla naszych fighterów nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Nikodem Dejko i Brajan Sarachin w imponującym stylu rozbijają deski wprowadzając w osłupienie nie tylko sędziów ale i widownię. Z tym zadaniem radzą też sobie Sara Steć zdobywając srebro i Antoni Bojarczyk zdobywając brąz.

W walkach tauch - contakt dzieci - chłopcy nie dają szans przeciwnikom kolejno zajmując całe podium - Paweł Bielecki - złoto, Igor Głowienka - srebro, Bartosz Blacha - brąz. Debiutantom naszej sekcji udało się zdobyć srebrne medale: Martyna Lachowska- walki touch contact, Kajetan Hapoń- układy formalne. Nikodem Dejko dorzuca jeszcze srebro w walkach i brąz w układach, a Paweł Bielecki srebro w kopnięciach dosiężnych. Jakub Parczewski, Amelka Parczewska i Igor Panasiuk (sekcja Świdnik) nie mają sobie równych w układach i zdobywają kolejno złoty, srebrny i brązowy medal.

Ponadto Igor Panasiuk zdobywa nagrodę specjalną dla najmłodszego zawodnika. Dzieci - Natalia Adynowska (Świdnik), Olga Stachyra (Świdnik), Olaf Steć, Hanna Czubacka, młodzicy- Bartosz Sadowski, Kacper Głowienka, Daniel Szostakiewicz, Kacper Szymczyk, Karol Graboś oraz kadeci Karolina Bojarczyk i Brajan Sarachin zajmują wysokie miejsca po pięknych i emocjonujących walkach.

Treningi sekcji łęczyńskiej odbywają się w Klubie Energia, ul. Obrońców Pokoju 3.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876