O dużym szczęściu może mówić 21-letni kierowca, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Po krótkiej ucieczce i zjechaniu na lokalną gruntową drogę, stracił panowanie nad kierownicą i zakończył jazdę w polu.

Do zdarzenia doszło 21 maja tuż przed godz. 19 na ul. Żwirki i Wigury w Świdniku. Jadący od Lublina kierowca seata, nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli drogowej. Zignorował policyjne sygnały do zatrzymania, zawrócił i odjechał w przeciwnym kierunku.

Rozpoczął się policyjny w pościg. Uciekający seatem zjechał po chwili na pobliskie drogi gruntowe, po czym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w słup oświetleniowy.

21-letni kierowca nie doznał obrażeń, tak jak i jego 18-letnia pasażerka. Mężczyzna został zatrzymany, a w trakcie przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli susz roślinny, który okazał się marihuaną.

Młodemu kierowcy zatrzymano uprawnienia do kierowania, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 22 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.