Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, który włamali się do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradli elektronarzędzia o wartości blisko 4000 zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w sprawie.

W minioną niedzielę do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. Ze zgłoszenia wynikało, że w nocy z soboty na niedzielę ktoś włamał się do budynku gospodarczego skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi o wartości blisko 4000 zł. Intensywne działania operacyjne spowodowały ustalenie sprawców zdarzenia. Dwa dni później świdniccy kryminalni zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Mełgiew i 40-letniego mieszkańca gminy Piaski. Mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Świdniku wydała postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 16 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.