Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali wczoraj nielegalne mini kasyno. W zamkniętym lokalu można było grać na 3 nielegalnych automatach do gier hazardowych.

21 stycznia w godzinach wieczornych świdniccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego podjęli działania w jednym z lokali w centrum Świdnika. W lokalu zastano kilka osób grających na urządzeniach o cechach typowych automatów do gier hazardowych. Urządzenia zostały zabezpieczone na potrzeby postępowania. Lokal prowadzony był przez 35-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego, która działała w imieniu jednej z firm z siedzibą w Chorzowie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 23 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.