Za nami pierwsze ligowe starcie w 2018 roku! Towarzyszyły mu niesamowite emocje. Zawodniczki Górnika Łęczna pokonały na wyjeździe AZS UJ Kraków. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza po świetnym widowisku pokonały rywalki aż 8:4.

Już pierwsza ofensywna akcja naszych zawodniczek mogła zakończyć się zdobyciem gola. Po prostopadłym podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam z bramkarką gospodarzy znalazła się Dominika Grabowska, jednak piłkę po jej strzale zdołała odbić Karolina Klabis. Pierwsza bramka padła w 17 minucie. Po zamieszaniu pod bramką AZS piłkę do siatki skierowała Dżesika Jaszek. Niespełna dziesięć minut później Łęczna prowadziła już 0:2, a na listę strzelców wpisała się Emilia Zdunek. Niestety w 37 minucie Ana Jelencić przewróciła w polu karnym jedną z rywalek, a prowadząca to spotkanie Elżbieta Faryniarz ukarała ją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i przyznała gospodyniom rzut karny. Jedenastkę wykorzystała Aleksandra Nieciąg. Chwilę potem nasze panie musiały ponownie wyciągać futbolówkę z własnej bramki. Jeszcze przed przerwą, grającym w osłabieniu łęczniankom udało się odzyskać prowadzenie, a do siatki ponownie trafiła Emilia Zdunek.

Początek drugiej połowy należał niepodzielnie do zawodniczek Górnika Łęczna. W przeciągu 25 minut zdobyły pięć bramek. Najpierw do siatki trafiła Ewelina Kamczyk, później dwukrotnie Agata Guściora. W 77 minucie po akcji Weroniki Zawistowskiej futbolówkę do własnej bramki skierowała Magdalena Konopka z AZS, a w dwie minuty później ósmego gola dla Górnika Łęczna zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz. W samej końcówce, w doliczonym czasie spotkania, gospodyniom dwukrotnie udało się oszukać naszą defensywę. Na listę strzelców wpisały się Weronika Wójcik i Małgorzata Bartosiewicz.

AZS UJ Kraków - GKS Górnik Łęczna 4:8 (2:3). Bramki: Aleksandra Nieciąg 39′ (rzut karny), Ewelina Bolko 44′, Weronika Wójcik 90+2′, Małgorzata Bartosiewicz 90+4′ – Gabriela Grzywińska 16′, Emilia Zdunek 26′, 45+2′, Ewelina Kamczyk 55′, Agata Guściora 64′, 73′, Magdalena Konopka 77′ (bramka samobójcza), Agnieszka Jędrzejewicz 79′.

W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie Czarnych Sosnowiec (18 marca, 16:00).