Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia w miejscowości Dratów (gmina Ludwin). W zbiorniku wodnym utopił się 56-letni mężczyzna.

W niedzielę około godziny 19.00 łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani, że w zbiorniku wodnym w Dratowie gmina Ludwin doszło do utonięcia mężczyzny. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dryfujące w wodzie ciało mężczyzny zauważył mieszkaniec gminy Ludwin, który płynął po zbiorniku łódką – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Natychmiast wyciągnął go na brzeg i rozpoczął reanimację. Niestety życia 56 - letniego mieszkańca Lublina nie udało się uratować. Jak ustalili funkcjonariusze wcześniej mężczyzna widziany był na pomoście z wędką.

Na miejscu zostały przeprowadzone czynności pod nadzorem prokuratora. Ciało 56-letniego mieszkańca Lublina zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają łęczyńscy policjanci.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że od początku kwietnia do 2 maja życie w wodzie straciły w Polsce już 22 osoby.

Łęczna 19 maja 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.