Produkty ludwińskich firm – chleby Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” oraz makarony Wytwórni Makaronu Domowego POL-MAK S.A. wpisane są na ogólnopolską listę produktów tradycyjnych. Te, ale i inne lokalne przysmaki jak wędliny, smalec czy ludwińskie wina można było spróbować podczas V Święta Chleba i Makaronu w Ludwinie.

Impreza rozpoczęła się przy słonecznej pogodzie w niedzielę, 21 lipca o godz. 15 na placu obok Urzędu Gminy. Szybko jednak nadciągnęły chmury z których spadł deszcz. I tak już było prawie do końca – krótkie opady z różną intensywnością i chwile przerwy. Jak stwierdził jeden z gospodarzy „pogoda była dynamiczna”.

Nie przeszkodziło to licznie zgromadzonym korzystać z atrakcji święta. A było ich sporo, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Oprócz degustacji przysmaków organizatorzy zapewnili występy lokalnych artystów, liczne konkursy (wędkarski, szachowy, wybory małej miss, miss Ludwina, itd.). Można też było obejrzeć i kupić rękodzieła lokalnych artystów. Na koniec dnia wystąpił Zespół B6. A po koncercie zaplanowano potańcówkę.

Głównym organizatorem święta było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie.

Łęczna 22 lipca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.