Podczas minionego weekendu w ręce łęczyńskich policjantów wpadło trzech pijanych kierowców. Jeden z nich został ujęty przez załogę karetki pogotowia, po tym jak wcześniej uderzył w słup energetyczny i z samochodu zaczął wydobywać się dym.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został ujęty w Łęcznej przez załogę karetki pogotowia. Ratownicy jadąc na inne zdarzenie, zauważyli pojazd marki Audi, który uderzył w słup energetyczny, a następnie wjechał na skarpę. Ratownik widząc uszkodzenia pojazdu oraz wydobywający się z niego dym wyprowadził kierowcę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Wszystko wskazywało na to, że 25-letni kierowca audi jest pijany, co potwierdziło badanie trzeźwości wykonane przez policję. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Być może dzięki właściwej reakcji załogi pogotowia medycznego nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Do drugiego zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło w miejscowości Milejów. Zaledwie 20-letni kierowca volvo wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze drogi, a następnie uderzył w przydrożną latarnię oświetleniową, słup energetyczny i staranował ogrodzenie prywatnej posesji. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, zaś pojazd którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Do zatrzymania trzeciego amatora jazdy na „podwójnym gazie” doszło w miejscowości Rogóźno. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego kierowcę pojazdu marki Renault. Policjanci wyczuli woń alkoholu od mężczyzny i mając podejrzenia, że znajduje się on pod działaniem alkoholu zweryfikowali jego stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, dotkliwe konsekwencje finansowe oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Łęczna 11 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.