Lubelscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 29 i 40-lat, którzy na początku maja włamali się do warsztatu samochodowego i skradli narzędzia oraz akumulatory. W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali większą część skradzionego sprzętu.

W miniony czwartek realizując ustalenia własne kryminalni z VI Komisariatu Policji w Lublinie wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali dwóch włamywaczy. Są to: 29-letni mieszkaniec Lublina oraz 40-letni mieszkaniec gm. Spiczyn. Mężczyźni włamali się na początku maja do jednego z warsztatów samochodowych przy ul. Kasprowicza w Lublinie. Ich łupem padły klucze elektryczne oraz 8 akumulatorów o wartości 3 tys. zł. W trakcie czynności policjanci odzyskali większą część skradzionego mienia. Rzeczy te wstawione były do jednego z lombardów na terenie Kraśnika oraz sprzedane na skupie złomu.

Jak ustalili funkcjonariusze 29-latek w przeszłości był notowany za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków, natomiast jego starszy kompan był karany za włamania.

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.