Dożynki Powiatowe w tym roku odbędą się 27 sierpnia przy GOK w Milejowie. Wśród atrakcji potańcówka z „Czarnymi Lwami z Przedmieścia”, koncert Małgorzaty Ostrowskiej czy show rowerowe.

Jak co roku będzie korowód dożynkowy, dziękczynna msza święta, dzielenie chlebem, konkurs wieńców, wystawa płodów rolnych i rękodzieła ludowego, prezentacje gmin powiatu łęczyńskiego, degustacje potraw regionalnych.

Niewątpliwą atrakcją dożynek będzie show rowerowe. W jego trakcie, swoje umiejętności zdobyte w ciągu wielu lat treningów, zaprezentują mistrzowie Polski i Europy. Będą zapierające dech w piersiach wyczyny i fenomenalne ewolucje. Wspaniały kontakt z publicznością w połączeniu z cyrkowymi umiejętnościami wzbudzą zapewne zachwyt nawet u najbardziej wymagającej widowni.

Interesujący może być także występ znanych z lubelskich potańcówek „Czarnych Lwów z Przedmieścia”. Wykonują muzykę taneczną, brzmieniem i repertuarem przypominającą orkiestry z okresu dwudziestolecia międzywojennego i powojennego, aż po lata 70 dwudziestego wieku. Muzycy używają wyłącznie akustycznych instrumentów, co pozwala im uzyskać charakterystyczne brzmienie.

Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska, nazywana „ikoną polskiego rocka lat 80”. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD. Nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”. Wylansowała kilkanaście przebojów („Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość”). W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt.

Ponadto na dożynkach będą liczne konkursy przygotowane przez organizatorów i sponsorów: konkursy wiedzy rolniczej, konkurs plastyczny dla dzieci oraz wybory Miss Dożynek. Będzie można skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, placu zabaw dla dzieci, stoisk gastronomicznych i handlowych czy porad rolniczych. Dla rolników przygotowano wystawę ciągników. W Zespole Szkół nr 1 w Milejowie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa "Ratujmy życie". Wśród jej uczestników o godz. 17.30 na dożynkowej scenie zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.