Łęczyńscy kryminalni zatrzymali trzech włamywaczy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina i jeden z gm. Niemce. Sprawców zatrzymano po serii kradzieży z włamaniem do domów mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych, które miały miejsce w maju br. na ternie gm. Spiczyn.

W ubiegłym miesiącu na terenie gm. Spiczyn na ternie doszło do 3 kradzieży z włamaniem. Sprawcy włamali się do dwóch domów mieszkalnych i jednego pomieszczenia gospodarczego. Łączne straty wywołane przestępstwami wyniosły blisko 10 tys. zł. Łupem sprawców padły m.in.: biżuteria, elektronarzędzia, urządzenia ogrodnicze i motoryzacyjne oraz materiały budowlane.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Policjanci ustalili i 5 maja zatrzymali 3 włamywaczy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 28 i 36-lat. Starszy z nich to recydywista i miał już na koncie podobne przestępstwa. Trzeci włamywacz to 19-letni mieszkaniec gm. Niemce. Podczas przeszukania wytypowanych miejsc, gdzie sprawcy mogli ukryć złodziejski łup, funkcjonariusze odnaleźli i odzyskali część skradzionego mienia.

Złodzieje częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.