W dniach 23-30 sierpnia w węgierskim mieście Gyor odbyły się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu. W trwających cały tydzień zawodach wzięło udział 1991 zawodników z 39 krajów rywalizując w formułach planszowych oraz ringowych na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wśród reprezentantów kadry Polski znaleźli się także zawodnicy klubu sportowego Akademii Sztuk Walki Go-Fight z Łęcznej w składzie: Kacper Szymczuk, Paweł Bielecki, Nikodem Dejko oraz Kacper Głowienka.

Brązowy medal i tytuł II wicemistrza Europy w Kickboxingu wywalczył Paweł Bielecki ulegając w półfinale zawodnikowi z Irlandii. Jest to świetny wynik młodego zawodnika i pierwszy wywalczony medal Mistrzostw Europy dla Akademii. Bardzo dobry pojedynek stoczył Kacper Szymczuk przegrywając zaledwie dwoma punktami z reprezentantem Irlandii. Dało mu to 9 pozycję w rankingu medalowym. Nikodem Dejko i Kacper Głowienka również walczyli z reprezentantami Irlandii i obaj uplasowali się na 9-tych miejscach.

Cała czwórka zasługuje na wielkie brawa. Aby zakwalifikować się do kadry narodowej musieli zdobyć tytuł mistrza lub wicemistrza Polski w Kickboxingu. Trenując przez cały rok pod okiem trenerów kadry, mieli szansę otrzymać powołanie na Mistrzostwa Europy. Praca, którą włożyli podczas przygotowań była ogromna, ale jej efekty są widoczne. Poziom umiejętności w walkach pointfighting łęczyńskich zawodników zbliża się do poziomu europejskiego. Udział w mistrzostwach dał chłopcom możliwość zdobycia ogromnego doświadczenia ale także był nagrodą i niezapomniana przygodą. To również olbrzymi sukces trenerów Akademii: Dawida Szewczyka i Tadeusza Wesołowskiego, którzy włożyli wiele serca i wysiłku w fizyczne i mentalne przygotowanie swoich podopiecznych.

Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć swoją przygodę ze sportami walki zapraszamy na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej w każdy wtorek i czwartek, w godz. 16-19,30. Pierwszy trening gratis! Treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisy pod nr tel. 794171278.

Łęczna 10 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.