Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 23 lat, którzy są sprawcami w sumie siedmiu kradzieży katalizatorów. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

W ubiegłym miesiącu do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku wpłynęło siedem zawiadomień dotyczących kradzieży katalizatorów z zaparkowanych na terenie powiatu pojazdów. W sumie straty sięgnęły ponad 7 tysięcy złotych. Świdniccy kryminalni ustalili kto stoi za tymi zdarzeniami. To dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 20 i 23 lat. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym siedmiu zarzutów kradzieży. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Prokuratura zastosowała wobec mieszkańców Chełma środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Staną przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 19 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.