O dużym szczęściu mogą mówić jadący fordem i mazdą. Oba auta poruszające się w przeciwnych kierunkach zderzyły się po tym jak jedno z nich wpadło w poślizg. Jedna osoba trafiła do szpitala w Świdniku.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 6 rano na drodze wojewódzkiej numer 838 w miejscowości Fajsławice. Jak ustalili policjanci, 43 – latek z Trawnik kierujący samochodem marki ford wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z jadącą z naprzeciwka mazdą, którą kierował 57 – latek z okolicznej gminy. Mężczyźni nie ucierpieli w wyniku tego zdarzenia. Do szpitala w Świdniku trafił natomiast pasażer podróżujący fordem. Na szczęście po badaniach okazało się, że on również nie doznał poważnych obrażeń.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca forda został ukarany mandatem karnym i 6 punktami karnymi.

Zima już w pełni i nawierzchnia drogi może być w wielu miejscach oblodzona. Zdejmijmy więc nogę z gazu, aby bezpiecznie dojechać do celu.

 

Łęczna 16 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.