1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który wsiadł za „kółko” swojego fiata. Kierowca miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy, wjeżdżał na krawężniki i trawnik, a parkując uderzył w inny zaparkowany pojazd.

Wczoraj, 29 sierpnia tuż po godz. 18 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie od świadka, który podejrzewał, że po Świdniku pojazdem marki Fiat Marea jeździ nietrzeźwy kierowca. Kierujący po zatrzymaniu na czerwonym świetle miał problem, aby ruszyć, następnie jechał tzw. „wężykiem” najeżdżając na krawężniki i trawnik. Następnie kierowca parkując na ul. Okulickiego wjechał swoim samochodem w inny zaparkowany pojazd po czym wysiadł z auta i odszedł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce skierowano patrol policji, który zatrzymał kierowcę. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec Świdnika. Pierwsze badanie wykazało u mężczyzny 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Łęczna 30 sierpnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.