Tymczasowy areszt zastosował wczoraj, 11 grudnia sąd wobec dwóch 25-latków. Sprawcy wdarli się do jednego z domów, pobili taboretem mieszkającego tam 36-latka, a potem skradli mu pieniądze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że dwóch mężczyzn wtargnęło do jednego z domów na terenie Świdnika i napadło na zgłaszającego. Napastnicy bili 36-latka pięściami oraz taboretem. Następnie zabrali mu 1 tys. zł i rzucili się do ucieczki. Jeden zdołał uciec, natomiast drugi z nich chcąc uciekać przez balkon potknął się i uderzył głową w parapet.

Gdy policjanci przybyli na miejsce zastali go leżącego na podłodze. Okazał się nim być 25-latek ze Świdnika. Mężczyzna trafił do szpitala. Drugi 25-letni świdniczanin biorący udział w zajściu został zatrzymany niedługo po zdarzeniu. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj Sąd zastosował wobec 25-latków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 12 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.