W spotkaniu 17. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrzynie Polski z MKS Selgros Lublin, pokonały w hali Globus piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce 35:12. Lublinianki były zdecydowanymi faworytkami sobotniej rywalizacji i potwierdziły to, odnosząc piętnaste zwycięstwo w sezonie.

Zawodniczki z Kobierzyc ustępowały lubelskiej drużynie nie tylko umiejętnościami, ale również warunkami fizycznymi. Dużo niższe od piłkarek MKS nie miały szans zagrozić rzutem z drugiej linii. Przyjezdne zdawały sobie z tego sprawę i od pierwszych minut w ataku pozycyjnym próbowały przedzierać się na szósty metr. Niewiele z tego wychodziło i MKS w dziesiątej minucie potyczki prowadził 6:2 i od tego momentu kontrolował przebieg gry. Pierwsza połowa meczu w wykonaniu podopiecznych Nevena Hrupca była wręcz znakomita i zakończyła się wynikiem 17:5. Po zmianie stron lublinianki dalej rządziły na boisku, tak że trener w 37. minucie zdecydował się na wstawienie między słupki rezerwowej Aleksandry Januchty. Obie bramkarki wykazały się bardzo wysoką bo 68 procentową skutecznością. A. Januchta obroniła m.in. dwa rzuty karne, a cały zespół pozycję lidera.

Za tydzień lublinianki zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a za dwa tygodnie w hali Globus podejmą Pogoń Szczecin.

MKS Selgros LublinKPR Gminy Kobierzyce 35:12 (17:5)

MKS: Gawlik, Januchta – Rola 6, Nocuń 5, Bożović 3, Charzyńska 3, Drabik 3, Kowalska 3, Kozimur 3, Mihdaliova 2, Rosiak 2, Uzar 2, Gęga 1, Matuszczyk 1, Skrzyniarz 1. Kary: 8 min. Trener: Neven Hrupec.

KPR: Demiańczuk, Słota – Daszkiewicz 3, Jakubowska 3, Wojda 2, Linkowska 2, Łuczkowska 1, Szymańska 1, Janczak, Bartkowska, Kaźmierska, Walczak. Kary: 4 min. Trener: Tomasz Folga

Sędziowali: Jacek Moskalczyk (Żarówka) i Marcin Pazdro (Mielec).