Wczoraj było 59, dziś 60. Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj rano o nowych i potwierdzonych – w ciągu ostatniej doby, przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regionie. W powiecie łęczyńskim przybyły dwie zakażone (zdiagnozowane) osoby. W kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1584 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia. Zmarły 32 osoby, najmłodsza miała 38 lat.

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest w województwach: małopolskim (259), wielkopolskim (167), kujawsko-pomorskim (166), pomorskim (151), mazowieckim (146), śląskim (141), łódzkim (104).

W powiecie łęczyńskim zakażenie stwierdzono u dwóch mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym, Na Lubelszczyźnie osoby, u których w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono zakażenie koronawirusem są mieszkańcami: Lublina (18) i Zamościa (2), a także powiatów: puławskiego (12), świdnickiego – (6), lubelskiego (5), janowskiego (4), zamojskiego (2), bialskiego (2), tomaszowskiego (2), łęczyńskiego (2), krasnostawskiego (2) a także biłgorajskiego (1), lubartowskiego (1) i kraśnickiego (1).

W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano 2 nowe ogniska COVID-19 w SPZOZ w Puławach oraz DPS w Krzesimowie w powiecie świdnickim – poinformował sanepid w Lublinie. Na terenie województwa lubelskiego występują 22 aktywne ogniska (11 w fazie rozwojowej, 6 w fazie stabilnej, 5 w fazie wygaszania). W tym na terenie powiatu łęczyńskiego mamy do czynienia z trzema ogniskami.

Są to ognisko w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 7, liczba osób poddanych kwarantannie: 41, liczba osób przebadanych: 11, liczba osób hospitalizowanych: 0, liczba osób w izolacji domowej: 7. Ognisko w Kopalni Bogdanka – ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób potwierdzonych w ognisku: 17, liczba osób poddanych kwarantannie: 106, liczba osób przebadanych: 88, liczba osób w izolacji domowej: 17. Ognisko związane z kontaktami rodzinnymi i zawodowymi – ognisko w fazie wygaszania. Liczba osób w ognisku: 7(2aktywne zakażenia), liczba osób poddanych kwarantannie: 3, liczba osób przebadanych: 27, -liczba osób w izolacji domowej: 2, liczba osób hospitalizowanych : 0.

Specjaliści krytykują rząd za sposób walki z pandemią. - Gdy w Polsce padają kolejne rekordy zachorowań, obostrzenia są tylko w niektórych powiatach. U nas rząd kontroluje epidemię, ograniczając liczbę przeprowadzanych testów. Polska robi ich niemal najmniej w Europie. A to oznacza, że nie wiemy, na czym stoimy. Ilu naprawdę jest chorych? – powiedział mediom dr Tomasz Ozorowski.

Łęczna 26 września 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.