Za ponad 5 mln zł powstanie nowa droga łącząca osiedle Bobrowniki z Pasternikiem.

Składać się będzie z dwóch odcinków połączonych nowym rondem na skrzyżowaniu ulic Krasnystawskiej z Wyszyńskiego. Odcinek od pętli autobusowej przy ulicy Wierzbowej do ulicy Wyszyńskiego będzie miał długość 1895 metrów, a od ulicy Krasnystawskiej do ulicy Przemysłowej 676 m.

Przy drodze zostanie zbudowany chodnik o długości 2249 m i ścieżka rowerowa o długości 1836 m. Na całej długości droga będzie oświetlona. W okolicach ul. Wierzbowej powstaną 132 miejsca postojowe. W rejonie szkoły przy ul. Jaśminowej będą dwie zatoki autobusowe. Z przystanku do szkoły będzie można przejść nowym chodnikiem. Przy szpitalu powstanie pętla autobusowa z przystankiem, co umożliwi dojazd autobusów bezpośrednio do lecznicy. Również z tego przystanku będzie nowy chodnik prowadzący do szpitala. Od strony Bobrowników do szpitala będzie też można dojechać nową drogą dojazdową. Wybudowane przy drodze chodniki i ścieżki rowerowe połączą się w jeden system ze szlakami wybudowanymi w poprzednich latach przy ul. Wyszyńskiego oraz przy szpitalu.

Budowa drogi uzyskało dofinansowanie z tegorocznej edycji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Łęczyński projekt zajął wysokie 8 miejsce wśród 84 aplikujących gmin. Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 5,2 mln zł, z tego dofinansowanie wyniesie 2,4 mln zł. Zakończenie budowy zostało zaplanowane na listopad 2017 r.

fot. UM w Łęcznej

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876