W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podgłębokiem uczniowie z Grupy Teatralnej Liberum Veto działającej w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zaprezentowali sztukę Biała suknia. Spektakl był prezentem wicestarosty łęczyńskiego Kazimierza Budki dla pracowników i wychowanek Ośrodka z okazji Dnia Kobiet.

Biała suknia opowiada o losach trzech par, których dzieje toczą się w odległym od siebie czasie. Przedstawienie przybliżyło dziewczętom tradycję zaślubin na tle przemian społeczno obyczajowych w Łęcznej. Scenariusz przedstawienia, w oparciu o dwa opowiadania Marii Kieres-Kramek: Legenda w Łęcznej oraz Biała suknia, przygotowała, opiekunka Liberum Veto.

Wszystkie historie łączyła osoba ducha – narratora, który kolejno ożywiał aktorów poszczególnych scenek. W tę rolę wcieliła się Marzena Golan opiekunka grupy, która podjęła się zastąpić ucznia odbywającego w tym czasie praktyki zawodowe w LW „Bogdanka” S.A. Występ obejrzały wszystkie wychowanki Ośrodka w Podgłębokiem, spektakl bardzo się spodobał a aktorzy zostali zaproszeni z następnym przedstawieniem.

Dyrektor Maria Radko zaprosiła uczniów i opiekunów na obiad, podczas którego opowiedziała o pracy tego największego w Polsce Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Spotkanie było cenną lekcją dla uczniów ZSG, którzy mieli okazję poznać placówkę, która nie tylko kształci, ale też duży nacisk kładzie na wychowanie i kształtowanie właściwych postaw.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876