24 kwietnia 2018 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminna Biblioteka Publiczna w Cycowie gościła na spotkaniu autorskim Grażynę Jeromin-Gałuszkę, autorkę książek obyczajowych, przeznaczonych głównie dla kobiet.

Pani Grażyna urodziła się i mieszka w Sosnowicy – niewielkiej wsi koło Radomia. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na wydziale Bibliotekoznawstwa oraz scenopisarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zajmowała się pracą w księgarni, jednak obecnie oddała się wyłącznie pisaniu. Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy, który zorganizowany został przez Agencję Scenariuszową i tygodnik "Film". Współautorka scenariuszy seriali telewizyjnych, m.in. Czułość i kłamstwa.

Pierwsze próby jej publikacji, to utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie, które ukazywały się w magazynach. Autorka powieści: „Złote nietoperze”, „Magnolia”, „Długie lato w Magnolii", „Bardzo długie przebudzenie”, „Złoty sen”, „Nie zostawiaj mnie”, „Gdybyś mnie kochała”, „Oczy Marzanny M”, „Nie zostawiaj mnie”, „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Zmowa byłych żon”.

Podczas spotkania pisarka opowiadała o tym, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem, skąd czerpie inspiracje, o bohaterach swoich książek i okolicznościach ich tworzenia. Opowiadała również, jaka jest prywatnie i co lubi robić w wolnych chwilach, kiedy nie jest zajęta pisaniem, a także odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników. Na zakończenie można było otrzymać autograf autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

GBP w Cycowie

 

Łęczna 29 kwietnia