3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu marki Renault, którego zatrzymał policjant w czasie wolnym od służby. 29–latek swoją niebezpieczną jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowy Orzechów, gmina Sosnowica. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, będąc w czasie wolnym od służby zauważył pojazd marki Renault Megane, którego kierujący stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pojazd poruszał się całą szerokością jezdni wzbudzając tym samym podejrzenie, że za kierownicą może zasiadać nietrzeźwa osoba. Funkcjonariusz pomimo tego, że poruszał się pieszo zdołał zatrzymać kierującego i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Policjant wykorzystał fakt, że pojazd zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej, a jego „szofer” próbował zawrócić. Podbiegł do auta i zabrał mu kluczyki ze stacyjki.

Na miejsce został skierowany patrol z parczewskiej jednostki, który przejął zatrzymanego. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Uścimów, który prowadził renault ma 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że w ogóle nie powinien zasiadać za kierownicę ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

29–latek został zatrzymany i trafił na komendę. Za popełnione przestępstwo będzie teraz odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień.

Łęczna 15 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.