Dzisiaj, w niedzielę 1 września strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Spiczynie będą uroczyście obchodzić 110 rocznicę działania strażaków ochotników w tej miejscowości. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 zbiórką na parkingu przed kościołem p.w. św. Anny w Kijanach. Pół godziny później odprawiona zostanie msza święta.

Po nabożeństwie nastąpi przemarsz i złożenie wieńców pod pomnikiem upamiętniającym poległych oraz przy tablicy OSP w Spiczynie. Na godzinę 14:00 zaplanowano uroczysty apel przy Szkole Podstawowej w Spiczynie. W programie meldunek i przegląd pododdziałów, podniesienie flagi państwowej, wręczenie odznaczeń i wyróżnień związkowych, okolicznościowe wystąpienia oraz poczęstunek.

Uroczystości ubarwi występ „4 Roses” oraz młodzieży z Gminnego Centrum Kultury w Żiółkowie, konkursy pożarnicze, gry i zabawy z animatorem oraz zabawa taneczna.

Łęczna 1 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.