Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w sobotę 27 lipca w m. Rogóźno. 58-latek w stanie nietrzeźwości został potrącony najprawdopodobniej przez motocykl, którego kierowca odjechał z miejsca zdarzania.

W sobotę około godziny 20:10 dyżurny łęczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rogóźno nieopodal ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem Łukcze doszło do potrącenia pieszego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, gdzie 58-latek z Lublina poruszał się prawym poboczem. Jak oświadczył poszkodowany został potrącony przez motocykl poruszający się w tym samym kierunku tj. od miejscowości Krasne do drogi wojewódzkiej nr 820. Motocyklista oddalił się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie potrafił podać cech charakterystycznych motocykla, twierdził jedynie, że może to być czarny ścigacz. Od pieszego wyczuwalna była silna woń alkoholu w związku z czym został on poddany badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało ponad 2,8 promila w organizmie mężczyzny. Mężczyzna został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Łęcznej, gdzie po wykonaniu badań został wypisany do domu.

Policjanci apelują o pomoc w ustaleniu sprawcy potrącenia. Osoby posiadające informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy potrącenia proszone są o kontakt z Dyżurnym KPP w Łęcznej ul. Księży Wrześniewskich 10 tel. (81) 752-72-10.

Łęczna 29 lipca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.