Za półtora miliona złotych wybudowana zostanie nowa ścieżka rowerowa, która połączy Ciechanki z Ostrówkiem w gminie Puchaczów. Na inwestycję pozyskano ponad milion złotych dofinansowania z z EFRR. Koszt całego projektu wyniesie 1,58 mln zł.

W środę Adam Grzesiuk wójt Puchaczowa wraz ze skarbnikiem Barbarą Marcinek podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Budowa ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem w pasie drogi powiatowej nr 1809L w miejscowości Ciechanki – Ostrówek”.

- Planując budowę ścieżki rowerowej mieliśmy przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa naszych rowerzystów. Wiem, że ta trasa bardzo często uczęszczana jest nie tylko przez dorosłych, ale i przez młodzież szkolną - mówi Adam Grzesiuk, wójt gminy Puchaczów.

Oprócz budowy samej ścieżki, zostanie przygotowana również jej cyfrowa wersja w postaci wirtualnego spaceru. Dodatkowo zostanie stworzony audio przewodnik, który przeprowadzi nas po utworzonej ścieżce rowerowej informując o najbliższych, ciekawych miejscach w jej pobliżu. Wirtualny Spacer oraz audio przewodnik będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy Puchaczów w specjalnie utworzonej zakładce dotyczącej projektu.

Łęczna 1 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876