Główny Lekarz Weterynarii poinformował o kolejnych ogniskach afrykańskiego pomoru świń w naszym regionie. Jedno z nich znajduje się nieco ponad 30 km od Lublina.

Dwa nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w województwie lubelskim zostały potwierdzone na podstawie wyników badań wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. Jedno z nich znajduje się w powiecie chełmskim, drugie w lubartowskim. Jak informuje Główny Lekarz Weterynarii w gospodarstwie w gminie Rejowiec utrzymywano 1822 świnie z kolei w gospodarstwie w gminie Ostrów Lubelski 15 świń. Wszystkie zwierzęta w obu gospodarstwach mają zostać wybite i poddane utylizacji.

Cały czas odkrywane są martwe dziki zarażone wirusem. W ciągu ostatnich dwóch tygodni takich przypadków w naszym regionie było kilkadziesiąt. Najwięcej w powiecie chełmskim. Martwe zwierzęta odkryto także w Żukowie i Krasówce w gminie Włodawa, Mariance w gminie Stary Brus i Mszance w gminie Wola Uhruska w powiecie włodawskim, Piasecznie w gminie Ludwin i lesie koło Milejowa w powiecie łęczyńskim. Do tego w miejscowościach powiatu hrubieszowskiego, w Siostrzytowie w gminie Trawniki w powiecie świdnickim a także w Ostrowie Lubelskim i lesie w pobliżu Kaznowa w powiecie lubartowskim.

 

Łęczna 2 sierpnia

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876