Jak informowaliśmy, w nocy z piątku na sobotę na ul. Wierzbowej w Łęcznej doszło do bójki pomiędzy dwoma dorosłymi mężczyznami. W jej trakcie jeden został parokrotnie ugodzony nożem i trafił do szpitala w Łęcznej, gdzie był operowany.

Kilka minut po godzinie 3 w nocy dyżurny łęczyńskiej komendy odebrał dwa zgłoszenia o tym, że na osiedlu Niepodległości w Łęcznej, niedaleko sklepu Stokrotki, bije się dwóch mężczyzn. Niezwłocznie zadysponował na miejsce patrol interwencyjny.

Przybyli na miejsce policjanci zobaczyli jak jeden z mężczyzn używając noża zadaje ciosy drugiemu. Błyskawicznie zainterweniowali próbując zatrzymać bardziej agresywnego z mężczyzn. Ten na widok mundurowych zaczął uciekać. W trakcie ucieczki stopniowo odrzucał posiadane przy sobie noże. Po przebiegnięciu kilkuset metrów został zatrzymany przez policjantów. Po przewiezieniu go do komendy ustalono jego tożsamość. To 41 letni mieszkaniec Łęcznej. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał ponad 2 promile.

Ofierze została udzielona pomoc medyczna. 37-latek, mieszkaniec Łęcznej z ranami kłutymi na całym ciele został przewieziony do szpitala. Obecnie, w oczekiwaniu na przesłuchanie agresor trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny podczas których zabezpieczono szereg śladów kryminalistycznych. Śledczy pracują nad ustaleniem okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. W przypadku gdyby wyniki prowadzonego śledztwa potwierdziły, że sprawca chciał zabić ofiarę – mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci chcą podziękować osobom, które powiadomiły o bójce dwóch mężczyzn. Ich czujność oraz obywatelska postawa z dużym prawdopodobieństwem uratowały życie ofiary przestępstwa.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876