Łęczyńscy policjanci zatrzymali 22-latka, który odpowie za nielegalną uprawę narkotyków. U mieszkańca gm. Spiczyn zabezpieczono łącznie blisko 90 gramów marihuany.

22-letni mieszkaniec gm. Spiczyn został zatrzymany kilka dni temu przez łęczyńskich kryminalnych. Funkcjonariusze zebrali dowody, że młody mężczyzna w okresie od kwietnia do września 2017 roku uprawiał rośliny konopi innych niż włókniste, a następnie wytworzył środek odurzający. Policjanci podczas przeszukania znaleźli na poddaszu domu, w którym mieszkał, susz roślinny marihuany w ilości blisko 90 gramów. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczona substancja posiada właściwości odurzające. Mężczyzna po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie.

27 listopada został doprowadzony do prokuratury w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. W trakcie przesłuchania przez prokuratora przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wobec 22-latka zastosowany został wolnościowych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz kilkutysięcznego poręczenia majątkowego.

Popełnione przez młodego mężczyznę przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.