Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. We wtorek 27 czerwca 2017 roku zorganizowaliśmy rajd rowerowy. Pogoda nam sprzyjała. Zgromadzonych rowerzystów powitała Pani Wójt Gminy Spiczyn, życząc wszystkim bezpiecznej podróży. Uczestnicy rajdu otrzymali okolicznościowe zawieszki do roweru w kolorze pomarańczy z logo akcji. Nad bezpieczeństwem podczas przejazdu czuwała Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej. Kilkudziesięciu czytelników, sympatyków dobrej książki i rowerów zarówno dzieci jak i dorosłych wyruszyła w trasę liczącą ok. 20km sprzed budynku GBP w Spiczynie, przemierzając szlak przez miejscowości urokliwej gminy Spiczyn. Podczas rajdu uczestnicy zachwycali się pięknem natury i śpiewem ptaków.

Na trasie połączyliśmy się z uczestnikami rajdu „Odjazdowego Bibliotekarza” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ludwinie i razem dotarliśmy do mety – Zawieprzyc, gdzie dla strudzonych rowerzystów czekał poczęstunek. Ale nie tylko! Po odzyskaniu sił uczestnicy imprezy mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach. Ciekawi dziejów wzgórza zawieprzyckiego dzięki pani przewodnik mogli zapoznać się z historią tego malowniczego miejsca. Każdy z chętnych mógł wziąć udział w konkursach zarówno sprawnościowych jak i literackich. Uczestnicy musieli wykazać się precyzją w konkurencji – „rzut do celu”, dobrą dykcją w starciu z „łamańcami językowymi”, pomysłowością w ułożeniu hasła promującego nasz rajd oraz utrzymać równowagę w - „biegu z książką na głowie”. Odbyło się również losowanie z nagrodami dla wszystkich cyklistów. Szczęśliwcy wygrywali atrakcyjne nagrody m.in.: vouchery na deser w restauracji „Dworek nad Wieprzem”, gadżety do roweru, gry planszowe, karty do gry, przewodniki rowerowe, książki czy notatniki. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a główny cel, który przyświecał akcji „Odjazdowego Bibliotekarza” m.in. promowanie biblioteki i czytelnictwa oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji i zdrowego stylu życia został osiągnięty.
Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za wytrwałość, Gminnej Bibliotece w Ludwinie za miłą współpracę, pani przewodnik - Antoninie Gajos za wspaniałą wycieczkę, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawieprzycach za udostępnienie miejsca oraz restauracji „Dworek nad Wieprzem”, sklepowi spożywczo-przemysłowemu „Odido” Wiesław Tkaczyk, sklepowi spożywczo-przemysłowemu „Odido” Kazimierz Niećko za okazane wsparcie.

Więcej zdjęć z rajdu można zobaczyć na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej pod poniższym linkiem:

Galeria zdjęć z Rajdu "Odjazdowy Bibliotekarz"

Tekst: Natalia Dudek