Z doświadczenia lekarzy w stosowaniu inhalacji solą, na przykład w sanatorium Kopalni Soli „Wieliczka”, wynika, że taka kuracja zdecydowanie pomaga przy leczeniu głównie chorób górnych dróg oddechowych, alergii, schorzeń dermatologicznych, a nawet wspomaga terapię w depresji. Po prostu wzmacnia organizm.

Aby zaznać dobroczynnych skutków takich inhalacji nie trzeba jednak jechać aż do Wieliczki – podobną rolę spełniają „groty solne”, z których jedna już niedługo zostanie otwarta w Łęcznej, w kompleksie Wamex.

Grota, to miejsce zbudowane z brył solnych pochodzących z Kopalni Soli Kłodawa oraz soli morskiej, z mórz Martwego, Czarnego i z soli pochodzącej z Pakistanu. Panujący tam mikroklimat, a także wystrój, wpływają leczniczo i kojąco na ciało i umysł człowieka. Przebywając w grocie, już po kilku minutach czujemy słony „posmak” w ustach i nosie. Świadczy to o tym, iż występuje tam mikroklimat taki jak nad morzem – w czasie intensywnego sztormu. Powietrze przesycają: jod, magnez, potas, sód i szereg innych korzystnych dla nas mikroelementów.

Po tygodniowym regularnym uczestniczeniu w seansach można już odczuć wyraźne zmiany w samopoczuciu. Co prawda nic nie zastąpi udanego urlopowego wypoczynku nad morzem, to kiedy odczuwamy skutki przepracowania czy choroby, to możliwość wspomożenia organizmu na miejscu może okazać się bardzo przydatna. 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876