W Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej 24 maja 2017 r. odbył się Finał Wojewódzki XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. W imprezie, która została organizowana w Łęcznej już po raz czwarty wzięły udział reprezentacje prawie ze wszystkich powiatów woj. lubelskiego - w sumie 19 drużyn.

W ramach turniejowych zmagań uczniowie musieli najpierw rozwiązać test z wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Później czekał ich sprawdzian praktyczny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykazanie się umiejętnością jazdy po torze przeszkód i w miasteczku drogowym.

Zwycięzcą eliminacji wojewódzkich została Szkoła Podstawowa w Korczowie - drużyna w składzie: Cios Arkadiusz, Solak Aleksandra, Myszak Martyna, Blicharz Hubert. W kategorii indywidualnej chłopców najlepszym okazał się Blicharz Hubert ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, a dziewcząt Szwed Maria ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Korczowie. III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej, reprezentująca powiat łęczyński.

Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej w Korczowie będzie reprezentować województwo lubelskie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 12 - 14 czerwca 2017 roku w Nidzicy, województwo warmińsko - mazurskie. Drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 7 otrzymały puchary, a uczniowie nagrody rzeczowe. Dla wszystkich opiekunów drużyn i uczestników turnieju zostały ufundowane upominki.