Underground Gold Team to nowy team z Łęcznej reprezentujący miasto w formule MMA (mieszanych sztuk walki) oraz grapplingu.

Zespół przywiózł aż trzy medale, które zdobył startując w zawodach 16 Ligi ALMMA ( Amatorska Liga MMA) i Brazylijskiego Ju-Jitsu.

W zawodach wystartowało czterech zawodników z Łęczyńskiego Underground Gold Team’u oraz jeden z zaprzyjaźnionego CSW.

Najlepszym spośród nich okazał się Dawid Baran, który zdobył złoto w kategorii BJJ Białe Pasy początkujący do 67 kg. Startujący w tej samej wadze, po przeniesieniu z kategorii 62 kg Rafał Błażejczyk i Artur „Mrówka” Stachura zdobyli kolejno brąz i 4 miejsce.

W najbardziej obsadzonej kategorii Ograniczona Formuła Senior w formule MMA do 80 kg wystartowali Konrad Płaza oraz Łukasz Gawrjołek. Po ciężkich walkach Konrad ukończył rywalizację ze srebrnym a Łukasz brązowym medalem.

W zorganizowaniu wyjazdu grupy UGT bardzo pomogła siłownia GLADIATOR z Łęcznej której składamy serdeczne podziękowania.

Zawodnicy Underground Gold Team’u nie mają zamiaru odpoczywać zbyt długo i już szykują się na kolejne zawody Otwarty Puchar Okręgu Łódzkiego który odbędzie się 12 lutego 2012 w Pabianicach.