Piłkarki Górnika Łęczna rozegrały na swoim stadionie pierwszy mecz 1/16 finału UEFA Women’s Champions League z Paris Saint-Germain. Gospodyniom trudno odmówić ambicji, ale rywalki z Francji były mocniejsze i zwyciężyły 2:0. Rewanż w środę 16 grudnia.

Mistrzynie Polski obie bramki straciły w pierwszej połowie. Trener górniczek Piotr Mazurkiewicz przed meczem zapowiadał defensywnie ustawienie swoich podopiecznych i od początku to zawodniczki z Francji atakowały, a gospodynie zamknięte na swojej połowie liczyły na kontry.

Chwilę przed upływem piątej minuty blisko otworzenia wyniku była Paulina Dudek. Jedyna Polka w ekipie paryżanek uderzyła z wewnątrz pola karnego na długi słupek, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. Pierwszego gola dla gości strzeliła Jordyn Huitema w 16. minucie, a wynik ustaliła Sandy Baltimore w 25. Po zmianie stron Górniczki nie pozwoliły sobie już na stratę kolejnej bramki.

Rewanż odbędzie się 16 grudnia. Zwycięzca awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzyń, która to faza zostanie rozegrana w marcu przyszłego roku.

Piłkarki z Łęcznej swoją przygodę w Lidze Mistrzyń rozpoczynały od pierwszej rundy kwalifikacji. Zielono-czarne najpierw wygrały z chorwackim ZNK Split 4:1, a następnie pokonały cypryjski Apollon Limassol 2:1.

Wagę dzisiejszego spotkania potęgowała klasa rywalek. Nie tylko mężczyźni ale również panie z PSG są jednym z najlepszych zespołów w swoim kraju i Europie. Co roku walczą o najwyższe trofea zarówno na arenie międzynarodowej jak i we Francji. Zespół dwukrotnie na przestrzeni ostatnich pięciu lat był finalistą Ligi Mistrzyń UEFA. W składzie drużyny z Paryża występują mające status gwiazd Marie-Antoinette Katoto, Ramona Bachmann, Irene Paredes. W ekipie z Paryża całe spotkanie rozegrała reprezentantka Polski Paulina Dudek.

Składy:

Górnik: Anna Palińska - Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Agata Guściora, Anna Zając - Patrícia Hmírová (85. Oliwia Rapacka), Małgorzata Grec, Jolanta Siwińska (61. Roksana Ratajczyk), Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk - Nikola Karczewska.

PSG: Christiane Endler - Bénédicte Simon, Alana Cook, Paulina Dudek, Perle Morroni (35. Jade Le Guilly) - Ramona Bachmann, Formiga, Sara Däbritz - Kadidiatou Diani (83. Océane Hurtre), Jordyn Huitema (75. Hawa Sangaré), Sandy Baltimore (83. Laurine Fazer).