Zawodnicy Górnika Łęczna 6 stycznia zaczęli budować formę przed rozpoczynającą się w marcu rundą rewanżową. Pierwsze dwa tygodnie „zielono – czarni” trenowali w Łęcznej, następnie 20 stycznia wyjechali na zgrupowanie do Kamienia, gdzie zagrali kilka sparingów.

Na pierwszym treningu w nowym roku zameldowało się dwóch nowych piłkarzy zakontraktowanych jeszcze w grudniu: Łukasz Mierzejewski oraz Miroslaw Božok ze Słowacji. Nominalną pozycją Mierzejewskiego na boisku jest bok obrony. Jest wychowankiem Lechii Gdańsk, a w ciągu swojej kariery występował min. w ŁKS-ie Łódź, Legii Warszawa oraz Zagłębiu Lubin. Zarówno w Legii, jak i Zagłębiu zdobył mistrzostwo Polski. Natomiast Božok występujący w środku pomocy w Polsce jest kojarzony głównie z występów w GKS-ie Bełchatów i Arce Gdynia. Sprowadzenie doświadczonego Słowaka powinno wzmocnić konkurencję wśród zawodników środkowej formacji Górnika.

Na zgrupowanie do Kamienia pojechała kadra licząca 24 piłkarzy, w tym testowany wcześniej młody zawodnik KS Łomianki – Wojciech Kalinowski. Górnicy podczas obozu rozegrali trzy sparingi. W dwumeczu z Rozwojem Katowice Jurij Szatałow wystawił dwie różne jedenastki. Górnicy zremisowali 1:1 oraz ograli 5:1 piątą drużynę drugiej ligi zachodniej. Dużo trudniejszym sprawdzianem dla łęcznian miał być kończący zgrupowanie sparing z GKS Katowice, który na wiosnę będzie rywalizować z Górnikiem o awans do ekstraklasy. Drużyna z Łęcznej wygrała 2:0. Z dobrej strony pokazał się nowy nabytek Górnika: Kalinowski, który strzelił jedną z bramek.

W lutym „zielono – czarni” mają zaplanowane pięć gier kontrolnych: z Siarką Tarnobrzeg, Wartą Poznań (dwa), Chrobrym Głogów i Motorem Lublin.

Ł. Olszewski

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876