Reprezentacja sportowców powiatu łęczyńskiego, licząca dwadzieścia pięć osób, ze starostą łęczyńskim Adamem Niwińskim, uczestniczyła w XIV Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych Ludowych Zespołów Sportowych. Odbyły się one w Tomaszowie Lubelskim.

Najlepszy wynik nasi uzyskali w czwórboju władz samorządowych. W nim to drużyna w składzie: Ryszard Kurzępa, Mirosław Tarkowski (radny Rady Powiatu w Łęcznej), Mariusz Łagodziński oraz Dawid Czarkowski zajęła w klasyfikacji powiatów trzecie miejsce, na 10 startujących reprezentacji powiatów. Zdobycie brązowego medalu było powtórzeniem w tej konkurencji wyniku sprzed roku. Indywidualnie najlepszy był Ryszard Kurzępa (wieloletni sportowy działacz z Milejowa), który uzyskał najlepsze wyniki w konkurencjach czwórboju (strzały na bramkę, rzuty lotką, rzuty podkową, zbijanie piłką do piłki ręcznej kręgli).

Udany występ zanotowały piłkarki nożne. Odnosząc dwa zwycięstwa, raz remisując i raz minimalnie bo 0:1 przegrywając. Trzeba jednak powiedzieć, że zajęte miejsce byłoby wyższe, gdyby nie pewne, nie sprzyjające naszej drużynie zdarzenia. Po pierwsze nie miały szczęścia w losowaniu, bo trafiły do grupy gdzie było mało walkowerów (z drugiej grupy łatwo było wyjść, bo część zespołów oddawała mecze walkowerem), po drugie każdy mobilizował się na mecze z Łęczną, bo nasze piłkarki są doskonale znane w województwie. Mało tego, jeszcze jedna z drużyn z grupy łęcznianek, specjalnie walkowerem oddała jeden ze swoich meczów, aby nasz zespół nie wyszedł z grupy. To wysoce niesportowe zachowanie przeciwniczek spowodowało, że ostatecznie nasz zespół podobnie jak drużyna piłkarzy Ludwina (trzy porażki) został wraz z innymi sklasyfikowany na piątym miejscu (organizatorzy wyłaniali pierwsze cztery zespoły, pozostałe zaś startujące sklasyfikowali na piątym miejscu).

W biegach, powiat reprezentował Dawid Czarkowski i mimo że wygrał swoją serię eliminacyjną, nie zdołał się zakwalifikować do kolejnej rundy biegu i zajął dalsze miejsce. Trzynaste miejsce na 31 startujących w tenisie stołowym zajął Ryszard Białek. W klasyfikacji generalnej powiatów na 18 startujących, powiat łęczyński został sklasyfikowany na 15 miejscu (35 punktów – 15 za czwórbój samorządowy, po 10 za piłkę nożną kobiet i mężczyzn).

Skład reprezentacji powiatu łęczyńskiego: czwórbój samorządowy: Ryszard Kurzępa, Mirosław Tarkowski, Mariusz Łagodziński, Dawid Czarkowski. Biegi: Dawid Czarkowski. Tenis stołowy: Ryszard Białek. Piłka nożna kobiet: Marlena Kalinowska, Weronika Widomska, Izabela Włodarczyk, Weronika Łepak, Agnieszka Łepak, Alicja Zbiciak, Iga Karpińska, Klaudia Garbacz, Patrycja Buzek, Dominika Przywara. Piłka nożna mężczyzn: Karol Karasiński, Andrzej Macieńko, Karol Sobów, Paweł Szalast, Rafał Kalinowski, Wojciech Pasiak, Paweł Czubacki, Wojciech Kruk, Piotr Mika.

redil